17.7.18

Sven Nordquist, Nosek i jego taksówka; Nosek znajduje krzesło

Media Rodzina
Okładka: twarda
Liczba stron: 32; 32

Bohaterem książeczek „Nosek i jego taksówka” oraz „Nosek znajduje krzesło” jest miś Nosek. Tytułowa postać  spotyka nie tylko różne osoby, ale i przedmioty. Misio nie zna zastosowania ich wszystkich, lecz zafascynowany i ciekawy do czego służą stara się odgadnąć ich przeznaczenie.

W pierwszej książeczce Nosek odnajduje taczkę. Dzięki niej może bawić się z przyjaciółmi i użyć jej jako chociażby taksówki. Miś przekonuje się, że wożenie nie tylko jest bardzo przyjemne, ale czasem także męczące.


W drugiej historyjce miś Nosek odnajduje krzesło, ale nie wie, czym jest, ani do czego służy. Przepytuje ludzi i w końcu dowiaduje się czym ono jest i do czego służy. Na drodze do odkrycia tajemnicy krzesła stają mu różne stworzonka.

Na uwagę zasługuje bardzo solidne wydanie. Książki oprawione są w twardą, błyszczącą okładkę. Duży format ułatwia jej trzymanie, a śliskie kartki są łatwe w przewracaniu. Książki te są napisane w łatwy sposób i na pewno umilą czas młodym czytelnikom. Dodatkowo autor zadbał o przepiękne, kolorowe ilustracje, które od razu przyciągają wzrok.


Prezentowane książeczki zainteresują czytelnika w każdym wieku. Młodsze dzieciaki mogą oglądać książkę, nazywać zwierzątka czy przedmioty, albo po prostu kartkować strony. Natomiast starsze dzieciaki mogą ćwiczyć czytanie lub opowiadanie. Nikt się nie oprze urokowi misia Noska.

6/6

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu! 


Buziaki, Paulina

2 komentarze:

  1. Podaruje tę książeczkę mojemu chrześniakowi. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Grafika bardzo pozytywna i zachęcająca do sięgnięcia po książeczkę.

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger