15.1.18

[ZAPOWIEDŹ] Wiktor Mrok, Czerwony parasol


Już 19 stycznia do księgarni trafi oparta na faktach powieść sensacyjna Czerwony Parasol. Wiktor Mrok odsłania szczegóły tajnych metod działania służb specjalnych, zachowując lekkość przekazu i barwny język.
             
Czerwony Parasol od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Autor w bardzo ciekawym stylu opisuje historię Tatiany, młodej gimnastyczki. Dziewczyna, po powrocie z treningu, w domu − w zamożnej dzielnicy Moskwy − znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę. Zabezpieczona przez ojca, z tajemniczymi ampułkami i pendrive’em, które odkryła w domowej skrytce, dorasta w ciągu kilku chwil. Od tego momentu będzie musiała podejmować decyzje, od których zależy nie tylko jej życie. Czy wykaże się instynktem, który pozwoli jej przetrwać? Czy doświadczy bezwzględności wroga? A może sama okaże się bezwzględna? Pewne jest jedno: nikomu nie można ufać.

Powierzając młodej dziewczynie rolę głównej postaci, Mrok odważnie przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.


Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Initium.Buziaki, Paulina

7 komentarzy:

 1. Może mi się spodobać ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie ciekawy pomysł na fabułę, a jednocześnie wszystko to, co musi znaleźć się w powieści takiego gatunku. Od tej książki nie można się oderwać, więc pozostaje nam tylko ją gorąco polecać! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią się skuszę na taki kryminał :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej książce krążą różne opinie, Twoja jest zdecydowanie na plus :)

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger