15.12.17

Zrób sobie niedzielę. Notes Agnieszki OsieckiejWydawnictwo Agora
Okładka: twarda

Moda na gadżety kreatywne trwa w najlepsze. Do zacnego grona dołączył również  notes artystyczny Agnieszki Osieckiej „Zrób sobie niedzielę”. Publikacja ta wygląda nie jak notes, ale książka. Do tego wydana w twardej oprawie, która będzie się pięknie prezentować na półce.

Jednak zastosowanie jest inne, bo to w końcu notes, który wypadałoby używać. W środku znajdziemy podział na kolejne dni roku (6 stycznia, 20 lipca, 3 grudnia), ale bez oznaczenia dni tygodnia. Uważam, że notes ten ma mieć zastosowanie uniwersalne, więc tak naprawdę możemy daty pominąć.

Praktycznie na każdej ze stron znajdziemy cytaty z twórczości Osieckiej. Spokojnie możemy je uznać za wskazówki na dany dzień lub złote myśli, które będą nam przyświecać. Poza tym pojawiają się tutaj przedruki wierszy, różnorodne zapiski, a także zdjęcia przedmiotów, które w pewien sposób były ważne dla autorki i które są kojarzone właśnie z nią. Czasem pojawiają się nawiązania do miejsc oraz wydarzeń. Czasami są to rzucone same hasła.


Co jakiś czas w notesie pojawiają się piosenki Osieckiej wybrane przez innych artystów, rodzinę oraz przyjaciół. Natomiast na końcu znajdziemy miejsce na notatki, książki, muzykę, filmy, miejsca oraz ważne adresy. Pojawiają się też tutaj zdjęcia Agnieszki Osieckiej. 

Myślę, że jako terminarz ta publikacja się nie sprawdzi, ale jako właśnie notes kreatywny jest idealny. Kartki są z grubego papieru, więc żaden długopis łatwo nie przebije stron. W tym notesie zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Notes szczególnie polecam fanom Osieckiej, a także artystycznym duszom, który pewnie okaże się kolejnym źródłem inspiracji.

Buziaki, Paulina

8 komentarzy:

 1. Zupełnie nie dla mnie, mimo że Osiecką czytam pod każdą postacią i szczerze uwielbiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Autorki jeszcze nie znam, ale podoba mi się ten notes. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czarujący, ale w moim wypadku wydaje się mało praktyczny więc tym razem podziękuję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ej no, fajna sprawa, ciekawa idea i choć książka zupełnie nie dla mnie, to jakoś idea "Zrób sobie niedzielę" jakoś wybitnie do mnie przemawia xDDD
  Chyba skorzystam z rady <3
  Pozdrawiam ciepło :)
  Kasia z niekulturalnie.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardziej komuś bym podarowała, niż wykorzystała dla siebie. Chyba wolę klasyczny terminarz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy pomysł na prezent.
  Pozdrawiam,
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger