12.12.17

Dagny Thurmann-Moe, Kolorowa rewolucja. Architektura. Wnętrza. ModaTytuł oryginału: Farger til folket! Arkitektur, interiør, mote
Wydawnictwo Agora
Liczba stron: 174
Okładka: twarda

Ponura pogoda, szare niebo, pochmurne dni… W okresie jesieni i nadchodzącej zimy nikt z nas nie lubi takiej aury za oknem. Zawsze wyczekuję nowego roku, aby w końcu dzień stał się dłuższy i powtarzam jak mantrę „byle do wiosny”. Ale z drugiej strony, jeśli nad tym się zastanowić to sami sobie odbieramy kolory wybierając szarości i jej odcienie w ubiorze czy we wnętrzach. A przecież barwy oddziałują na nasze samopoczucie. Świat kolorów to ogromna energia.

W wielu klinikach na świecie wykorzystuje się już energetyczne właściwości barw, gdzie terapią kolorem wspomaga się leczenie różnorodnych chorób, np. migren, schorzeń kręgosłupa, nerwicy czy depresji.Moda skandynawska przeniknęła na dobre do naszych domów, gdzie zaczęły królować biele, szarości i czernie. Dlatego zdziwiłam się, że autorką „Kolorowej rewolucji” jest Norweżka,  Dagny Thurmann-Moe - popularna ekspertka w dziedzinie kolorów. Regularnie występuje w mediach, gdzie opowiada o trendach kolorystycznych we wnętrzach, architekturze i modzie. Prowadzi własne studio projektowe w Oslo, komponuje palety kolorów dla budynków, pomieszczeń, tekstyliów, porcelany itd. Wcześniej pracowała jako dyrektor artystyczna w jednej z największych norweskich firm produkujących farby, tapety i podłogi. Prowadzi profesjonalne szkolenia w dziedzinie teorii i praktyki komponowania kolorów.

Autorka w swojej książce walczy z coraz bardziej bezbarwną egzystencją. Pokazuje jak Norwegia zmienia krajobraz z szaro-białego, właśnie na kolorowy. W pierwszej części książki Dagny wprowadza czytelnika w kolory oraz uzasadnia dlaczego ludzie ich potrzebują i do czego ich używają. Wyjaśnia czym jest paleta barw oraz jak z niej korzystać. W drugiej części opisuje, w jaki sposób kolory mogą być wykorzystywane w architekturze, przestrzeni publicznej oraz w instytucjach. Na koniec pokazuje, jak możemy sami używać kolorów we wnętrzach, a także garderobie. Autorka poświęciła nawet rozdział motoryzacji!Jestem okładkową sroką i książka bardzo spodobała mi się właśnie od strony wizualnej. Niezwykle przyjemna dla oka z mnóstwem przepięknych zdjęć w twardej eleganckiej oprawie nada się idealnie na prezent. Jeśli szukacie inspiracji ta książka jest strzałem w dziesiątkę. 

Dziękuję wydawnictwu za udostępnienie książki!

Buziaki, Paulina

3 komentarze:

  1. Brzmi intrygująco. Piękne wydanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli książka wpadnie mi w ręce to się z nią zapoznam. Wydanie mi również się podoba. ;)

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger