26.11.17

Dinah Jefferies, Zanim nadejdzie monsun
Wydawnictwo Harper Collins
Liczba stron: 448
Okładka: miękka

Indie, 1930 rok.
Eliza spędziła dzieciństwo w Indiach, ale po tragicznej śmierci ojca wróciła z matką do Anglii. Gdy dostaje propozycję pracy w Radżputanie, jedzie tam z radością. Eliza jest początkującym fotografem i liczy na to, że zdjęcia rodziny książęcej i mieszkańców Indii pomogą jej rozpocząć karierę. W pałacu poznaje Jaya, brata władcy Radżputany. Zafascynowani sobą szybko odkrywają, jak wiele ich łączy. Jednak jego rodzina sprzeciwia się, by związał się z Elizą, zwłaszcza że ona jest młodą wdową. Eliza i Jay będą musieli wybrać, czy dostosować się do społecznych oczekiwań i przyjętych reguł, czy iść za głosem serca. 

Dinah Jefferies posiada niezwykłą zdolność do wyczarowywania widoków, zapachów, smaków i atmosfery w danym kraju oraz w określonym czasie. Jej styl pisania nie ma sobie równych. Książka autorki łączy dwa moje ulubione tematy: historię i podróże. Lektura zapewniła mi wspaniałą ucieczkę w odległe czasy. To niesamowicie barwna historia, którą z ogromną przyjemnością przeczytałam. 

Autorka stworzyła bardzo ciekawą i złożoną relację między Jay'em i Elizą. Bardzo podobało mi się to,że ich związek powoli się rozwijał. Miałam złamane serce, kiedy stało się jasne, że oczekiwania królewskiej rodziny nie pozwolą im być razem. Autorka zagłębiła się w takich pojęciach jak miłość, rodzina, los i przeznaczenie. Zanim nadejdzie monsun to bardzo emocjonująca i wciągająca powieść, którą Wam serdecznie polecam. 


Buziaki, Paulina

6 komentarzy:

 1. Spodobał mi się styl pisania tej autorki i sadzę, że i ta powieść przypadła by mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tej historii, czuję,że przypadnie mi do gustu.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być naprawdę interesująca, więc zapisuję sobie tytuł. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca czuję ten klimat, dlatego w najbliższym czasie na pewno po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wrazenie, że coś już o tej książce już czytałam, ale mimo to jakoś nie jestem do niej przekonana. W ogole Indie to dla mnie temat mało interesujący, zupełnie nie wiem dlaczego ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam twórczości tej autorki, ale zapiszę sobie tytuł, wydaje mi się, że znajdę w książce bardzo realne opisy, a tematyka Indii może być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję i zachęcam do dyskusji oraz wyrażenia swojego zdania. Wszystkim życzę miłego dnia! ;)