9.9.17

Krystyna Bałakier, Dojrzała elegancja

Wydawnictwo Septem
Okładka: twarda
Liczba stron: 144

Co łączy Salmę Hayek, Julianne Moore i Sharon Stone? Przede wszystkim przekroczyły pięćdziesiątkę, ale prawda jest taka, że wszystkie trzy wyglądają bajecznie. Dojrzałość okazała się ich ogromnym atutem. Wydaje mi się, że wynika to takze z tego, iż dbają o siebie codziennie niezależnie od wieku. Bo każda kobieta może wyglądać atrakcyjnie, zjawiskowo i olśniewająco bez względu na wszystko.

Krystyna Bałakier  prowadzi bloga dla kobiet właśnie po pięćdziesiątce (balakier-style.pl) z autorskimi stylizacjami oraz metamorfozami swoich klientek. W książce "Dojrzała elegancja" pokazuje jak ubrać się z klasą, szykiem, wytwornością.

Autorka w swojej książce zwraca uwagę na to, jakie błędy popełniają dojrzałe kobiety w doborze garderoby. Od razu nasunęło mi się powiedzenie „Z tyłu liceum, z przodu muzeum” albo „dzidzia piernik”. Niestety i to się często zdarza! Kobiety w pewnym wieku albo noszą za duże, albo za małe ubrania, w tym za krótkie spódnice i sukienki. Zła jakość materiałów również odbija się na sylwetce. Jednak autorka ma w  sobie wiele taktu i nie wytyka błędów, a próbuje nauczyć czytelniczki jak im zapobiegać. Pokazuje między innymi gotowe stylizacje i zasypuje złotymi radami, np. jaki dobrać strój do figury. Zwraca uwagę także na dodatki takie jak torebka czy odpowiednie obuwie. Widać, że pani Krystyna długo się zajmuje stylizacją, a książka jest dopracowana w każdym calu.

Poradnik "Dojrzała elegancja" skierowany jest do czytelniczek, które poszukują swojego stylu, które myślą, że w pewnym wieku nie da się być elegancką i wytworną. Nic bardziej mylnego! Pani Krystyna pomaga się ubrać kobietom dojrzałym i sprawi, że poczują się zjawiskowo. Książkę zamówiłam z myślą o mojej mamie. I to był strzał w dziesiątkę! Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla Mamy ta książka idealnie się sprawdzi. Eleganckie wydanie, mnóstwo informacji i inspiracji.

Buziaki, Paulina

2 komentarze:

  1. Dziękuję serdecznie za miłą recenzję. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, że ktoś dba o styl kobiet w każdym wieku - bo przecież mając 50 lat nie założymy tego co mając 20, bo będzie to wyglądało po prostu źle i nie na miejscu.

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger