15.5.16

Colleen Hoover , Nieprzekraczalna granica/Ta dziewczyna

Tytuł: Nieprzekraczalna granica
 Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: WAB
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka


W „Nieprzekraczalnej granicy” mamy do czynienia z kontynuacją losów Layken i Willa, którzy (jak na młody wiek) bardzo wiele przeżyli. Kiedy ich wspólne życie zaczyna się w końcu układać pojawia się dawna miłość Willa. I oczywiście sprawy zaczynają się komplikować. Więc jak potoczą się losy naszej pary?

Tą książką jestem równie  zachwycona jak „Pułapką uczuć”. Colleen Hoover ma niezwykły dar tworzenia wyjątkowych postaci, a także wplatać w ich życie wzruszające historie. Powieść ta jest kolejnym „wyciskaczem łez”, który spełnił moje oczekiwania. Żeby czytelnik się nie znudził narratorem jest Will. Uważam takie posuniecie za bardzo pomysłowe, bo możemy przekonać się na własne oczy, jakie uczucia nim targają i poznać jego perspektywę na aktualne wydarzenia. Rozczaruję Was! Bo nie poznamy Willa podrywacza i flirciarza, tylko prawdziwego, dobrego, wspaniałomyślnego i opiekuńczego, który rzadko myśli o sobie. Skarb, który każda z nas chciałaby mieć tylko dla siebie ;)

Problemy bohaterów są wyrwane z życia niczym kartki z kalendarza.  Książka mnie wzruszyła, a czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Ale też dzięki niej zaczęłam się zastanawiać nad swoim życiem i doszłam do wniosku, że jestem ogromną szczęściarą ;) Niektórzy naprawdę mają gorzej.

Tytuł: Ta dziewczyna
 Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: WAB
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka


Natomiast nad 3 tomem trylogii, czyli „Tą dziewczyną” nie będę się rozpisywać. Bo po pierwsze, musiałabym tak naprawdę przywoływać Wam fabułę z poprzednich tomów, a tego nie zamierzam zrobić. A po drugie, narratorem znów jest Will, który odpowiada na pytania Layken i robi retrospekcje na temat różnych sytuacji z przeszłości, bo świeżo upieczona żona chce dowiedzieć się wszystkiego o swoim mężu. Dlatego osobiście uważam, że to nie powinien być trzeci tom, tylko może jakiś dodatek do serii?

Po przeczytaniu wszystkich trzech części trylogii stwierdzam, że jestem zachwycona nurtem New Adult. I na pewno będę chciała jeszcze sięgnąć po podobne książki ;)

Buziaki,
Paulina

Garść cytatów
„Nieprzekraczalna granica”

A zatem, nie zamierzam przepraszać za to, że kocham w tobie te wszystkie rzeczy niezależnie od tego, jakie stoją za nimi powody czy okoliczności.
I nie, nie potrzeba mi dni ani tygodni, ani miesięcy na rozmyślania o tym, dlaczego cię kocham. Odpowiedź jest dla mnie łatwa. Kocham cię ze względu na ciebie. Ze względu na wszystko. Wszystko, czym jesteś.
*
Miłość jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Niestety, jest także jedną z tych, które najtrudniej utrzymać, i jedną z tych, które najłatwiej utracić.
*
Czasami dwie osoby muszą się rozstać, aby sobie uświadomić,
jak bardzo siebie potrzebują.
*
Czasami w życiu zdarzają się rzeczy, których nie planujemy. Wszystko, co możesz teraz zrobić, to pogodzić się z tym i zacząć układać nowy plan.
*
Miłość jest najpiękniejszą rzeczą na świecie. Niestety, jest także jedną z tych, które najtrudniej utrzymać, i jedną z tych, które najłatwiej utracić.
*
Dzisiaj włosy ma rozpuszczone. Uwielbiam, kiedy czesze się w ten sposób. Uwielbiam również, kiedy je związuje. Prawdę mówiąc, nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek miała fryzurę, która nie wprawiałaby mnie w zachwyt. Jest nieprawdopodobnie piękna, zwłaszcza gdy się o to nie stara.

12 komentarzy:

 1. Cieszę się, że podobały Ci się książki Colleen Hoover ;) Ja je wprost uwielbiam ;) Poluję teraz na "Ugly Love" ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ja też chcę kupić tę pozycję i jeszcze Hopeless:)
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Na wstępie dodam, że od razu podoba mi się tytuł. Zdecydowanie ma coś w sobie. Podoba mi się post zwłaszcza ze względu na to, że na dole umieściłaś kilka cytatów - tak lubię. :) Miłego wieczoru!

  http://kochamcieanonimowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) cieszę się, że Ci się podoba :) pozdrawiam

   Usuń
 3. Książki nie czytałam i dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że chyba jeszcze nie miałam okazji zetknąć się z nurtem New Adult.
  Niektóre cytaty mają w sobie mnóstwo prawdy życiowej ;)
  Pozdrawiam i dziękuję za wizytę u siebie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ten nurt bardzo wciągnąl i często sięgam po książki z tego gatunku :)

   Usuń
 4. Tej książki jeszcze nie widziałam, wydaje sie być ciekawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I taka jest. Serdecznie polecam w wolnej chwili :)

   Usuń
 5. Mi trzecia część średnio się podobała... Ale zdjęcia robisz piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Fajnie kiedy ktoś docenia pracę człowieka ;)

   Usuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję i zachęcam do dyskusji oraz wyrażenia swojego zdania. Wszystkim życzę miłego dnia! ;)

Copyright © 2014 Reading My Love , Blogger