8.3.16

Kobiety, które podziwiam najbardziej na świecie

Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne.
Vivien Leigh

Każda kobieta jest na swój sposób piękna. I wcale nie chodzi tu o piękno zewnętrzne, tonę makijażu, tylko to, co mamy wewnątrz. A jeśli kochamy siebie i akceptujemy wydaje mi się, że wszystko musi się ułożyć. Każdy trudniejszy problem zostanie rozwiązany. 

Dlatego Drogie Panie, w ten wyjątkowy dzień chciałabym nam życzyć zdrowia (bo jest nam zawsze potrzebne), siły, cierpliwości, radości, szczęścia, dużo miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, i wszystkiego, czego sobie życzymy.


OSIEM KOBIET, KTÓRE PODZIWIAM
NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE

Madonna.
Zrewolucjonizowała świat obrazoburczym i obraźliwym wyczuciem stylu, na przykład kolczykami ze sztucznych brylantów w kształcie krzyży, przez które wiele ugrupowań chrześcijańskich zakazało słuchania jej płyt. A Pepsi nie spodobało się to, że tańczyła wśród płonących krzyży. Właśnie dlatego, że nie obawiała się rozwścieczyć ludzi, przetarła szlaki kobietom i stałą się jedną z najbogatszych osób na świecie.

Księżna Diana.
Mimo że już nie żyje, księżna Diana jest jedną z moich ulubionych kobiet wszech czasów. Nie zgodziła się nosić brzydkich kapeluszy, które kazała jej zakładać teściowa, zamiast tego ubierała się u Halstona i Billa Blassa. Odwiedzała wiele bardzo chorych osób, chociaż nikt jej nie kazał.

Hillary Rodham Clinton.
Przez to, że wszyscy przez cały czas mówili o niej źle, bo nie odeszła od męża, który za jej plecami wiecznie uprawiał seks z kimś innym, udawała, że nic się nie dzieje i spokojnie rządziła krajem, jak każdy prezydent powinien.

 Joanna d'Arc.
Żyła w mniej więcej w dwunastym stuleciu i pewnego dnia usłyszała głos anioła, który kazał jej chwycić za broń i pomóc francuskiej armii pokonać Anglików. Obcięła włosy, zorganizowała sobie zbroję poprowadziła armię francuską przez szereg bitew do zwycięstwa. Potem jednak, jak to w polityce, rząd francuski zdecydował, że Joanna stała się zbyt wpływową osobą, więc oskarżyli ją o czary i spalili na śmierć na stosie.
  
Scarlett O’Hara
Postać fikcyjna. Główna bohaterka mojej ukochanej powieści „Przeminęło z wiatrem”. Uważana za najpiękniejszą kobietę w powiecie, o ciemnym włosach i szmaragdowych oczach. Przed wojną była dziecinna, beztroska i słodka. Typowa kokietka. Wojna zmieniła ją o 180o. Stała się dojrzałą, upartą kobietą, która ma w  nosie to, co mówi o nie społeczeństwo. Ukazał się w niej prawdziwy irlandzki charakter po ojcu. I kocham jej słowa „Nie chcę o tym teraz myśleć. Pomyślę jutro”.

Taylor Swift.
Sama pisze teksty piosenek i komponuje muzykę. Jest artystką z prawdziwego zdarzenia i chyba najbogatszą kobietą na świecie przed 30. Nie zarabia na skandalach, ale na swoim talencie. W dodatku jest bardzo szczodra i nigdy nie odmawia pomocy. Ciągle dofinansowuje instytucje, pomaga fanom, spłaca kredyty i nawet założyła szkołę! Brawo!

Coco Chanel
Cenie ją za to, że nie przejmowała się opinią innych. Jej projekty były majstersztykiem. Gdyby nie ona nie miałybyśmy cudownych torebek, małej czarnej, dwu częściowego stroju kąpielowego, spodni i sztucznej biżuterii. Kocham jej upór i dążenie do celu

NUMER 1 – MOJA MAMA
Zawsze znajduje dla mnie czas. Zawsze służy pomocą i radą. Jest najcieplejszą, najmilszą, najlepszą i najwspanialszą osobą pod słońcem. Szanuję ją za niezłomne zasady, pracowitość, życzliwość. Nie znam drugiej takiej osoby i mam szczęście, że mogę być jej córką.


Na koniec garść cytatów o kobietach 

Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.
Stanisław Jerzy Lec
*
Kobieta nigdy nie wie, czego chce, ale nie spocznie, dopóki celu nie osiągnie.
Jean-Paul Sartre
*
Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
Antoni Czechow
*
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety.
Albert Camus
*
Kobieta, która ma jednego kochanka jest aniołem, która ma dwóch jest potworem, która ma trzech jest kobietą.
Victor Hugo
 *
Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
Marie von Ebner-Eschenbach — Aforyzmy Eschenbach
*
Piękne kobiety zostawmy mężczyznom bez wyobraźni.
Marcel Proust
*
Nigdy nie można oznaczyć z pewnością, gdzie się w kobiecie anioł kończy, a diabeł poczyna.
Heinrich Heine
*
Kobieta powinna być na tyle czuła i zmysłowa, by zachwycać sobą mężczyzn, i na tyle silna i wolna, aby sądzili, że nic ich to nie będzie kosztowało.
Lidia Jasińska — Niedyskrety
*
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad
*
Mężczyzna może być szczęśliwy z każdą kobietą, o ile jej nie kocha.
Oscar Wilde— Portret Doriana Graya
*
Jeżeli chcesz wiedzieć, co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego, co mówi - patrz na nią.
Oscar Wilde
*
Po to istnieje kobieta, aby mężczyzna był dzięki niej mądry.
Karl Kraus
Wszystkim dziewczynkom, dziewczynom, kobietom, anielicom, diablicom życzę, abyście dobrze się czuły w swoim ciele 
i w swojej kobiecości! :)


2 komentarze:

  1. Co my byśmy zrobiły bez tych Mam... :)
    Te "nic" jest chyba najbardziej niebezpieczne!


    www.zksiazkadolozka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger