28.3.16

Bądź chic! tajemnice kobiecej garderoby

French chic - część 2
 *
Tytuł: Bądź chic! tajemnice kobiecej garderoby
Autor: Emilie Albertini, Anne Humbert
Ilustracje: Stephanie Rousseau
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 226
Oprawa: miękka
Kategoria:ModaGenialna książka! Autorki skupiają się w książce na tym, co nie wychodzi z mody, co jest ponadczasowe, więc nie będziemy musiały wydawać fortuny, żeby świetnie wyglądać.W części pierwszej, zatytułowanej „Niezbędniki”, Panie skupiają się na: dżinsach, białej koszuli, małej czarnej, swetrze, trenczu oraz marynarce.
O tych częściach garderoby dowiemy się wszystkiego. Jakie są ich rodzaje, kolory, odpowiedni krój do naszej figury. Panie sypią cennymi radami, jak z rękawa. Ponadto z kart książki poznamy różne historie, skandale oraz smaczki ze świata wielkiej mody!
Dodatkowo pojawiają się ZTS, czyli Zrób To Sama, gdzie zaprezentowane są proste porady krawieckie oraz jak mamy dbać o tkaniny. Autorki zamieściły także odnośniki do stron internetowych, adresów butików, książek czy filmów, dzięki którym poszerzymy naszą wiedzę.

W rozdziale drugim poświęconym „Dodatkom” autorki przekonują o samych pozytywnych kwestiach posiadania klasycznych ubrań. Omawiają wszystkie możliwe dodatki, które zbliżą nas do ideału, czyli buty, kapelusze, szale, chusty, bieliznę, okulary czy paski.

W ostatnim rozdziale Panie dzielą się z nami ostatnimi poradami dotyczącymi naszej garderoby – co wyrzucić, co sprzedać, co rozdać i jak się pakować z głową.


Jestem ogromną fanką mody i z marszu zakochałam się w tej pozycji. Książka jest pięknie wydana i przemyślana. Lubię poradniki, które podają przede wszystkim przyziemne i ludzkie rady.

Dlatego od dzisiaj każda z nas może być chic!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pięknie dziękuję za każdy komentarz. Moje opinie są całkowicie subiektywne, więc jeśli nie zgadzasz się ze mną, jak najbardziej to szanuję.
Zapraszam na mój instagram @kaleta_paulina ;)

Copyright © 2014 RML. Nie tylko o książkach , Blogger